افزایش میل جنسی

تاریخ انتشار:بهمن ۲۴, ۱۳۹۴

افزایش میل جنسی

افزایش میل جنسی گاهی اوقات، در بیمار مبتلا به آلزایمر با افزایش میل جنسی مواجهیم. به این معنا که او بیش از اندازه تمایل به روابط جنسی دارد. بیمار ممکن است زیاد استمناء کند و یا سعی کند دیگران را اغوا کند. این رفتارها، علایم بیماریند و همیشه به این معنا نیستند که فرد می خواهد رابطه جنسی داشته باشد. برای تطابق با افزایش میل جنسی، سعی کنید به بیمار توجه و اطمینان خاطر بیشتری بدهید.

شما ممکن است با نوازش، بغل کردن، بوسیدن و توجه، به نیازهای حسی او پاسخ دهید. در فرهنگ ما در مورد استمناء و اعمالی از این دست، احساس انزجار شدیدی وجود دارد و آزاردهنده است. اما به خاطر داشته باشید که چنین رفتارهایی تنها به علت آسیب دیدن مغز رخ می دهد. بیمار، تنها کاری را انجام می دهد که از آن احساس لذت می کند. او آداب اجتماعی را فراموش کرده است.

در اینگونه مواقع، سعی کنید که واکنش ناگهانی نشان ندهید زیرا ممکن است باعث ایجاد رفتار ناگوار و فاجعه آمیز شود. با ملایمت، فرد را به یک مکان خلوت هدایت کنید. سعی کنید که حواسش را با انجام کاری دیگر منحرف کنید. یا اگر مشغول لمس اندام تناسلی است شیء دیگری را به دست او بدهید. گاهی اوقات ممکن است بیمار دخترش را به جای همسرش اشتباه بگیرد و به او پیشنهادات نامناسبی بدهد.گرچه بسیار وحشتناک است اما، این پیشنهاد یک رفتار نامشروع (رابطه جنسی با محارم) نیست.

دختران معمولا شبیه به دوران جوانی مادرانشان هستند. فرد آشفته حال ممکن است آن دوران را بسیار واضح تر از زمان حال به یاد آورد. اگر این مسئله اتفاق افتاد به آرامی او را به اتاقش هدایت کرده و واکنش ناگهانی نشان ندهید. در مورد صحبت نمودن با پزشک راجع به مسایل جنسی بیمار، تردید نکنید. وی راهکارهایی در این زمینه به شما ارائه خواهد داد. برخی افراد برای کنترل رفتارشان به دارو نیاز دارند.

چند پیشنهاد برای تطابق با تغییرات به وجود آمده در رفتارهای جنسی:

 

•         برای گذراندن وقت با یکدیگر، راههایی جدید پیدا کنید.

•         بر روشهای دیگر ابراز احساسات تمرکز کنید. برخی مراقبین متوجه می شوند که با گرفتن دستان بیمار و یا در آغوش گرفتن وی در بستر،نیازهایشان برای ارتباط جنسی کاهش می یابد.

•         روش های دیگر ارتباط و برآورده کردن نیازهای جنسی، مانند لمس کردن، ماساژ، بغل کردن و رقصیدن را امتحان کنید.