پرستاری و مراقبت از بیمار آلزایمری

تاریخ انتشار:بهمن ۲۴, ۱۳۹۴
مرکز توانبخشی و مراقبت روزانه قاصدک

پرستاری و مراقبت از بیمار آلزایمری

پرستاری و مراقبت از بیمار آلزایمری و یا یک فرد مبتلا به دمانس می تواند بسیار طاقت فرسا باشد. بنابراین با توجه به اینکه مراقبت در منزل معمولا نخستین انتخاب برای بسیاری از خانواده هاست. برای تداوم در امر مراقبت ، لازم است که با کمک گرفتن در انجام امور منزل و یا مراقبت از بیمار به حفظ سلامت خود کمک کنید. :

استخدام فردی در منزل :

  • می توانید فردی را برای کمک در انجام امور منزل استخدام نمایید. این فرد، شما را در تمیز نمودن منزل، پخت و پز، شستشو و خرید یاری می نماید.
  • یک مراقب حرفه ای استخدام نمایید تا در انجام امور بیمار چون لباس پوشیدن، حمام کردن، غذا خوردن، اجابت مزاج و فعالیت های اجتماعی و سرگرمی های فکری، شما را یاری دهد.
  • مؤسسات پرستاری و پزشکی در منزل، معمولا افراد حرفه ای و کارشناس، نظیر پرستار، مددکار اجتماعی، فیزیوتراپیست و …را برای ارزیابی و ارائه مراقبت به منزل بیماران می فرستند.

–          یک پرستار وضعیت بیمار را بررسی کرده، سوند های احتمالی را تعویض و دارو تزریق می نماید.

–          یک گفتار درمان می تواند به بیمار مبتلا به سکته مغزی کمک کرده تا دوباره صحبت نماید.

–          یک فیزیوتراپیست ورزش های لازم را به بیمار ارائه می دهد.

مرکز مراقبت و توانبخشی روزانه

در این مرکز، فعالیت های توانبخشی و تفریحی ساختار یافته نظیر ورزش، هنرهای دستی، گفتگو، همخوانی و … به صورت گروهی به مدت چند ساعت در روز ارائه می شود. این برنامه ها، یک تا شش روز هفته و گاه تعطیلات آخر هفته یا بعدازظهرها قابل استفاده هستند.

مرکز مراقبت و توانبخشی روزانه، یکی از مهم ترین مراکز برای کمک به خانواده هاست . مراقبین را یاری کرده همچنین برای بیماران نیز مفید و سودمند می باشد. با حضور در این مراکز فرد مبتلا به دمانس فرصتی مناسب جهت  حضور در فعالیت های اجتماعی می یابد که خود موجب بهبود خلق و خو و عملکرد ذهنی فرد می گردد.

معرفی مرکز توانبخشی و مراقبت روزانه قاصدک