بعد از تشخیص بیماری آلزایمر

تاریخ انتشار:خرداد ۵, ۱۳۹۵

بعد از تشخیص بیماری آلزایمر

بعد از تشخیص بیماری آلزایمر حتی اگر از قبل انتظار دریافت تشخیص دمانس برای خود را داشته اید، شنیدن این خبر ممکن است شما و اطرافیانتان را وحشتزده کرده و اوقاتی پراضطراب و ناراحت کننده را ایجاد نماید. به یاد داشته باشید که ابتلاء به دمانس به معنای پایان زندگی نیست. شما هنوز می توانید بسیاری از کارها را انجام دهید.

 برای اینکه زندگی هم اکنون و در آینده آسانتر و لذت بخش تر باشد،برای  آینده خود برنامه ریزی نمائید و نوع درمان و مراقبتی که مایل هستید در آینده داشته باشید را در وصیت نامه ای مشخص نمائید. چون در آینده شاید نتوانید خواسته های خود را بیان نمائید.

گرفتن کمک:

پزشک متخصص و انجمن آلزایمر ایران می توانند به شما کمک نمایند و اطلاعات و راهنمائیهای لازم را ارائه نمایند.

مشاوره :

مشاوره به شما فرصتی می دهد تا مسائل و مشکلات خود را مطرح نمائید. ادامه دارد…

مسائل مالی خود را روشن سازید :

بسیار حائز اهمیت است که مسائل مالی را برنامه ریزی نمائید.

حفظ استقلال:

تصور می شود افراد مبتلا به دمانس از همان ابتدا تمامی توانائی هایشان را از دست داده و به دیگران وابسته می شوند.حقیقت اینست  که با گذر زمان دمانس بر توانائیهای فرد اثر می گذارد اما درجات آسیب از فردی تا فرد دیگر متفاوت است.بسیار حائز اهمیت است که این افراد تا حد ممکن مهارت هایشان را حفظ نمایند. این فعال بودن به افراد مبتلا به دمانس کمک می کند تا احساس بهتری نسبت به خود داشته باشند.

رانندگی:

بعد از گرفتن تشخیص دمانس باید بدانید که ادامه ی رانندگی به صلاح شما نیست. هرچند که برخی افراد تا مدتی بعد از گرفتن تشخیص به رانندگی ادامه می دهند اما در هر حال رانندگی می تواند برای شما و دیگران خطر ساز باشد.