سفیران انجمن آلزایمر ایران در استان ها

تاریخ انتشار:مرداد ۳۰, ۱۳۹۷
سفیران انجمن آلزایمر در استان ها, سفیران مبارزه با آلزایمر (سما)

سفیران انجمن آلزایمر ایران در استان ها چه کسانی هستند؟

به داوطلبان صندوق بازنشستگی کشوری گفته می شود که در استان های محل زندگی خود به نمایندگی از طرف انجمن آلزایمر ایران در مورد بیماری آلزایمر و دیگر دمانس ها به عموم مردم آموزش می دهند و اطلاع رسانی می کنند. احساس نیاز به حضور انجمن آلزایمر ایران در سراسر کشور، موجب همکاری دوجانبه بین این انجمن و صندوق بازنشستگی کشوری شده و این سفیران تلاش می نمایند تا انجمن های آلزایمر استانی را تاسیس نمایند. مانند: انجمن آلزایمر بوشهر، انجمن آلزایمر قم، انجمن آلزایمر همدان، انجمن آلزایمر کرمانشاه، انجمن آلزایمر کردستان، انجمن آلزایمر خراسان جنوبی، انجمن آلزایمر اراک، انجمن آلزایمر یزد، انجمن آلزایمر سیستان و بلوچستان

پیرو انعقاد تفاهم نامه انجمن آلزایمر ایران و صندوق بازنشستگی کشوری در راستای ایجاد زمینه همکاری های مشترک و هم افزایی برای تحقق مسولیت های اجتماعی ، اهداف مشترک و گسترش همکاری های فی مابین جهت ارائه خدمات علمی، آموزشی، تحقیقاتی و دیگر موضوعات مرتبط با بیماری آلزایمر، کارگاه های آموزشی در مورد شناخت بیماری ، پیشگیری، کاهش ابتلا و مراقبت از افراد مبتلا به بیماری آلزایمر برگزار گردید. در این کارگاه های آموزشی که در شهر تهران و مشهد برگزار شد کارشناسان بازنشسته صندوق بازنشستگی که از کلیه استان ها شرکت نموده بودند توسط کارشناسان و متخصصان انجمن آموزش های لازم را کسب و موفق به دریافت گواهینامه شدند. پیرو اهداف از پیش تعین شده برای برگزاری کارگاهها، این کارشناسان آمادگی خود را جهت راه اندازی انجمن های آلزایمر در استان های خود اعلام نمودند.

انجمن آلزایمر ایران ضمن مکاتبه با روسای محترم دانشگاه های علوم پزشکی و معرفی افراد آموزش دیده فوق الذکر فعالیت خود را در جهت گسترش انجمن های فعال آغاز نموده است.

تاسیس انجمن های آلزایمر استانی که باهمکاری دانشگاههای علوم پزشکی ،صندوقهای بازنشستگی استانها و انجمن الزایمر ایران انجام می شود باهدف افزایش دانش جامعه ، مراقبین افراد مبتلا، پیشگیری و کاهش ابتلا و درنتیجه افزایش کیفیت زندگی عزیزان سالمند و مبتلا می باشد.

رسالت انجمن آلزایمرایران، تشکیل گروه های حمایت کننده جهت آموزش و حمایت افراد مبتلا و مراقبین و در نهایت ارتقاء کیفیت زندگی آنان است، امید است که با راه اندازی انجمن های استانی این مهم نیز، تامین گردد.