نشست هم اندیشی دانشگاهیان با کنشگران سازمانهای مردم نهاد سلامت

تاریخ انتشار:شهریور ۱۸, ۱۳۹۷

انجمن آلزایمر ایران در نشست هم اندیشی معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایران با کنشگران سازمانهای مردم نهاد سلامت

نشست هم اندیشی دانشگاهیان با کنشگران سازمانهای مردم نهاد سلامت شنبه مورخ ۱۷ شهریورماه در مرکز همایش های بین المللی رازی به همت معاونت محترم اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

در این جلسه که با حضور دکتر ایازی معاون اجتماعی وزارت بهداشت، دکتر جمالی مدیرکل سمن های سلامت معاونت اجتماعی، دکتر موسوی معاون اجتماعی ، دکتر مبارکی معاون توسعه مدیریت و منابع ، دکتر ملکوتی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه ، جمعی از اعضای هیئت علمی و فعالان سازمانهای مردم نهاد حضور داشتند، مدیرعامل انجمن آلزایمر ایران در سخنرانی خویش به معرفی ماه جهانی بیماری آلزایمر ، فعالیت های انجمن آلزایمر ایران ، دستاوردها و خدمات انجمن پرداختند.

خانم معصومه صالحی در ادامه گفتند با توجه به این که هر ۳ ثانیه در جهان یک نفر به دمانس و بیماری آلزایمر مبتلا می شود و در سه دهه آینده ۲۵ درصد از جمعیت ایران سالمند خواهند بود، باید این بیماری را جدی بگیریم. ایشان با تاکید به اینکه در حال حاضر بیماری آلزایمر درمان قطعی ندارد، تشخیص زودهنگام و آموزش پیشگیری از بیماری آلزایمر بسیار مهم است. و باید مساله آموزش در کشور نهادینه شود چراکه با گسترش آموزش در سطح کشور، می توانیم میزان ابتلا به این بیماری را در آینده کاهش داده و آن را کنترل کنیم. این مهم با فرهنگ سازی و مشارکت همه مسئولین محترم دولتی و سازمان های مردم نهاد سلامت بویژه بیماری های غیرواگیر و مسئولین صدا و سیما امکان پذیر است.

گفتنی است برپایی غرفه اطلاع رسانی و نمایشگاه عکس و نقاشی انجمن آلزایمر ایران از دیگر برنامه های این نشست بود که با استقبال حاضرین روبرو شد.