حضور فعال انجمن آلزایمر ایران در کنگره سالمندشناسی و طب سالمندی همراه با سمپوزیوم سالانه بیماری آلزایمر

تاریخ انتشار:مهر ۱۴, ۱۳۹۷

کنگره سالمندشناسی و طب سالمندی

این همایش که به همت دانشگاه علوم پزشکی ایران و تهران در محل مرکز همایش های بین المللی رازی به مدت ۳ روز از تاریخ ۱۱ الی ۱۳ مهرماه برگزار شد در دو حوزه بیماری های شایع و مدل های مراقبتی سالمندان، دمانس و بیماری آلزایمر بود.

در حوزه دمانس و بیماری آلزایمر مباحث زیر مطرح شد:

۱- دمانس و مدیریت آن در سالمندان

۲- بیماری آلزایمر و روش های تشخیص و غربالگری

۳- مدیریت اختلالات روانی و رفتاری در بیماری آلزایمر

در این همایش خانم صالحی مدیرعامل انجمن آلزایمر ایران به معرفی انجمن و خدمات آن پرداختند ایشان  در بخشی از سخنرانی خود به اهداف انجمن و موفقیت های آن در ایران و جهان اشاره نموده گفتند عضویت در انجمن جهانی آلزایمر و دارا بودن  دو کرسی علمی و یک عضو هیئت مدیره ثابت در انجمن جهانی آلزایمر از موفقیت های انجمن آلزایمر ایران می باشد، همچنین انجمن آلزایمر ایران برنامه عملیاتی سند ملی دمانس را تدوین نمود و به وزارت بهداشت و درمان ارائه داده است که طی جلسات کارشناسی منظمی، توسط مسئولین محترم وزارت بهداشت و درمان سازمان بهزیستی و سایر نهادهای مرتبط برگزار شده است امید است هرچه زودتر اجرایی شود.

و در بخش امکان سنجی تست های شاخص غربالگری نیز با سازمان بهزیستی مشارکت مستقیم داشته که مقاله آن نیز به زودی رونمایی خواهد شد.

همکاری با صندوق بازنشستگی و آموزش سفیران نیز بسیار موفق عمل شده است.

همچنین غرفه انجمن یکی از پر استقبال ترین غرفه های نمایشگاه در طول ۳ روز برپایی بوده است که در آن کارشناسان انجمن با ارائه بروشور و فصلنامه و معرفی کتاب و مقالات و سایت انجمن به سؤالات بازدیدکنندگان پاسخ می دادند.