برگزاری همایش اجتماعی بیماری آلزایمر در سنندج کردستان

تاریخ انتشار:مهر ۱۵, ۱۳۹۷

برگزاری همایش یک روزه اجتماعی بیماری آلزایمر در استان کردستان

به مناسبت ماه جهانی بیماری آلزایمر، همایش یک روزه اجتماعی بیمارى آلزایمر با هدف افزاىش دانش جامعه و اصلاح سبک زندگى و درنتیجه کاهش عوامل خطرساز ابتلا به دمانس و بیمارى آلزایمر در سنندج برگزار شد.
روز پنج شنبه ١٢مهر ١٣٩٧ سالن شهید مطهرى سنندج واقع در خیابان کشاورز میزبان مدعوین انجمن آلزایمر استان کردستان بود. همایش با قرائت آیاتى از کلام الله مجید توسط آقاى بزرگى عضو انجمن و پخش سرود ملى راس ساعات ده صبح شروع شد.
سخنران اول، آقاى جنتى، پس از عرض خیر مقدم و تشکر از حضور به موقع مهمانان، مطالبى در گرامیداشت روز سالمند و ماه جهانی آلزایمر ایراد نمودند. در ادامه گزارشی از روند فعالیت انجمن آلزایمر استان و اقدامات انجام شده ارایه شد. همچنین از حاضران دعوت به عمل آمد جهت عضویت و همکارى با انجمن فرم هایى را تکمیل و اعلام آمادگى نمایند.
سخنران دوم، خانم احسن، سفیر انجمن آلزایمر در استان کردستان، به معرفى بیمارى آلزایمر و نشانه هاى آن پرداختند و از نحوه تشکیل انجمن آلزایمر ایران و ارتباطشان با آن مجموعه و طرح جامع پیشگیرى از دمانس و بیماری آلزایمر گزارشی ارائه نمودند.
سخنران سوم، خانم علیایى، عضو انجمن و استاد دانشگاه علوم پزشکى با ارایه اطلاعاتى جامع و مفید در قالب پاورپوینت مطالب زیر را در دو بازه زمانى آموزش دادند:
– استانداردهاى طلایى در تشخیص زودهنگام و درمان
– تفاوت دمانس و بیماری آلزایمر
– تازه هاى درمان و توانبخشى
– ابعاد وجودى انسان و تأثیر متقابلشان و لزوم توجه به تمام ابعاد (جسمى ، روانى ، روابط اجتماعى و معنوى)
– لزوم آموزش تخصصى مراقبین و پرستاران افراد مبتلا و توجه به سلامت ایشان
– راهکارهایى در جلوگیرى از پیشرفت بیمارى
– اهمیت ورزش، تغذیه سالم و محیط شاداب
– حفظ سلامت قلب و ارتباط مستقیم آن با بیماری آلزایمر
در فاصله سخنرانی خانم علیایى بعد از پذیرایى که اعضای انجمن تدارک دیده بودند، آقاى ادیبى از مهمانان حاضر در همایش، ضمن قرائت اشعارى مناسب با سالمندى از استاد شهریار، اهمیت حفظ احترام و جایگاه سالمند و عاشقانه زیستن را با اشعارى از شاعران کرد بیان نمودند.
در پایان از حاضران و دست اندرکاران برگزارى این همایش به ویژه اداره آموزش و پرورش ناحیه ۲ و مدیر محترم کانون شهید مطهرى تقدیر شد.

سفیران انجمن آلزایمر ایران در استان ها چه کسانی هستند؟
اخبار و فعالیت های سفیران و انجمن های آلزایمر استان ها
فعالیت های سفیران و انجمن آلزایمر کردستان