آموزش آشنایی با علائم و نحوه پیشگیری از ابتلا به ویروس اچ- آی – وی به مناسبت روز جهانی ایدز

تاریخ انتشار:آذر ۱۳, ۱۳۹۷

طرح حساس انجمن آلزایمر ایران

با توجه به این که پیشگیری از بیماری ها هزینه و بار مالی اقتصادی – معنوی کمتری را به دوش اعضای خانواده و جامعه می گذارد و از آنجا که انجمن آلزایمر ایران نیز به عنوان یک نهاد مردمی با هدف افزایش سطح آگاهی و ارتقاء سطح سلامت جامعه نقش مهمی را تا به امروز ایفا کرده است ، به مناسبت روز جهانی ایدز  برنامه آموزشی خود را برای گروه طرح حساس تحت عنوان ” آشنایی با علائم و نحوه پیشگیری از ابتلا به ویروس  اچ- آی – وی  و بیماری  ایدز ( HIV- AIDS) در سالن اجتماعات انجمن آلزایمر ایران برای ۵۰ نفر از شرکت کنندگان در تاریخ ۱۳  آذر ماه با سخنرانی خانم مرضیه صبحانی برگزار نمود.

در این جلسه خانم صبحانی ابتدا  به تعریفی از تاریخچه بیماری ، نحوه ابتلا به ویروس  برای اولین بار در دنیا و تاریخچه ابتلا  به بیماری ایدز در ایران اشاره نمودند .

در ادامه راه های ابتلا به ویروس اچ- آی- وی  ، علائم اولیه ، دوره پنجره، دوره نهفته و بیماری ایدز توضیح دادند و روش های پیشگیری از ابتلا به ویروس اچ- آی- وی  را بیان نمودند .

در پایان جلسه  کارشناس برنامه به اهمیت بهداشت فردی ، نقش سلامت روان خانواده ونقش دانش و افزایش سطح  آگاهی جهت کاهش آسیب ها و بیماری ها پرداختند.