برگزاری هفته جهانی آگاهی از مغز

تاریخ انتشار:اسفند ۱۳, ۱۳۹۷

آگاهی از مغز

در جلسه مورخ ۲۸ بهمن ماه در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  ستاد راهبری توسعه علوم و فناوری های شناختی که با حضور آقای دکتر کمال خرازی و آقای دکتر جغتائی برگزار گردید.

مقرر شد هفته آگاهی از مغز همگام با جهان ، به نحو شایسته ای با آگاهی رسانی از توانایی و ویژگی های مغز، چگونگی توانمند سازی و جلوگیری از کاهش توانمندی های مغز، از طریق برنامه های مختلف برگزار گردد.

هفته آگاهی از مغز امسال برای چهارمین سال متوالی به ابتکار و حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی از چهارم اسفند ماه امسال در سطح کشور آغاز و تا یازدهم ماه جاری ادامه داشت.

در تاریخ هشتم اسفند ماه نخستین “پردیس مغز من “ به عنوان بزرگترین پردیس درخاورمیانه و مرکز علم تخصصی مغز همزمان با برگزاری هفته آگاهی از مغز در کشور ، با حضور دکتر”اسحاق جهانگیری ” معاون اول رییس جمهوری در محل باغ کتاب تهران افتتاح شد. در مراسم راه اندازی و افتتاح “پردیس مغز من ” ، دکتر “منصور غلامی “وزیر علوم ،تحقیقات و فن آوری ، دکتر “سورنا ستاری ” معاون علمی و فن آوری رییس جمهوری ، دکتر ” سید کمال خرازی ” مشاوری عالی معاون علمی رییس جمهوری در امور توسعه علوم شناختی ، دکتر “حریرچی ” قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ، دکتر “مجید نیلی احمد آبادی ” دبیر ستاد توسعه علوم شناختی و جمعی دیگر از مقام ها و شخصیت های علمی ، دانشگاهی و آموزشی کشورمان نیز شرکت داشتند.

در این هفته انجمن دمانس و آلزایمر ایران طی دو برنامه، سخنرانی و آموزش عمومی در خصوص مراقبت از سلامت مغز و پیشگیری از دمانس و بیماری آلزایمر در پنجم و هفتم اسفند ماه توسط خانم دکتر خمسه و آقای دکتر حاجتی از اعضای هیئت علمی انجمن برگزار کرد. همچنین در تاریخ هشتم اسفند ماه در محل پردیس مغز من” اقدام به برپایی غرفه اطلاع رسانی و مشاوره نمود که مورد استقبال مقامات کشوری از جمله آقای دکتر جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور و دیگر همراهان و جناب آقای دکتر خرازی، قرار گرفت .آقای دکتر خرازی در دفتر یادبود انجمن نقطه نظرات خود را مرقوم فرمودند.