کارگاه توانبخشی ذهنی و تقویت حافظه

تاریخ انتشار:اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۸

کارگاه های آموزشی انجمن دمانس و آلزایمر ایران

امروزه مراقبت از سالمندان، به خصوص سالمندان مبتلا به دمانس و بیماری آلزایمر با مشکلات زیادی همراه می باشد و به عنوان یکی از چالش‌های مهم در امر سلامت و رفاه تبدیل شده است.  مشکلاتی که این افراد با آن روبرو هستند عبارتند از: مشکلات روانی و عاطفی، جسمانی، اجتماعی، اقتصادی و خانوادگی. لذا برای انجام مراقبت اصولی از این افراد در منزل و رویارویی با این چالش ها نیاز به آموزش جهت ارتقاء کیفیت زندگی افراد مبتلا و مراقبین آنها است.

با توجه به چشم انداز انجمن ( ارتقا کیفیت زندگی افراد مبتلا و خانواده این عزیزان ) انجمن دمانس و آلزایمر ایران اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه مراقبین و خانواده با موضوعات مختلف و کاربردی در این زمینه ها نموده است. اولین کارگاه  با موضوع توانبخشی ذهنی و تقویت حافظه در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ماه در محل انجمن با حضور ۱۴ نفر از مراقبین برگزار شد .

در این کارگاه آقای جعفری مسئول فنی مرکز توانبخشی قاصدک، در رابطه با اصول توانبخشی ذهنی و کمک گرفتن از هنر و موسیقی و فعالیت های تفریحی ، آموزش کاملی ارائه نمودند.

در پایان جلسه، حضار ضمن ابراز رضایت از کارگاه  سوالاتی را مطرح که توسط برگزار کنندگان پاسخ داده شد.

در صورت تمایل برای شرکت در کارگاه های ویژه مراقبین و خانواده با شماره ۴۴۶۹۴۴۳۷-۰۲۱ بخش آموزش و پژوهش (داخلی۱۲۰) تماس بگیرید.