نشست خرداد ماه شبکه بیماری های غیر واگیردار (NCD)

تاریخ انتشار:خرداد ۸, ۱۳۹۸

بیماری های غیر واگیردار

جلسه نشست خرداد ماه شبکه ملی پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر(NCD)، روز سه‌شنبه، ۷ خرداد ماه به میزبانی انجمن دمانس و آلزایمر ایران و با حضور اعضاء شبکه در سالن کنفرانس انجمن پس از تلاوت آیاتی از قران مجید برگزار گردید.

در ابتدا آقای دکتر محمدرضا مسجدی مدیرعامل شبکه با استقبال از برگزاری دوره‌ای جلسات شبکه به میزبانی اعضاء، این حرکت را فرصتی مغتنم به منظور انعکاس فعالیت‌‌ انجمن‌های عضو شبکه دانست. در ادامه خانم صالحی مدیر عامل انجمن دمانس و آلزایمر ایران ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه بر استفاده از بستر روزهای جهانی مربوط به هر تشکل و برنامه‌های آن به منظور ایجاد هم‌افزایی بین اعضای شبکه و اثرگذاری بیشتر نشر اطلاعات و فعالیت‌های مراکز در میان آحاد مختلف مردم تاکید کرد.

سپس بر اساس دستور جلسه، ارائه گزارش فعالیت‌ها از سوی دبیر اجرایی شبکه آقای خدایی ادامه یافت و هر یک از اعضاء نظرات تکمیلی خود را به منظور هر چه بهتر برگزاری برنامه‌های آتی این تشکل مردم‌نهاد ارائه دادند.

همچنین خانم کابلی مسئول روابط بین الملل انجمن دمانس و آلزایمر ایران با توجه به اهمیت بیماری های غیر واگیر دار و فاکتورهای خطر ابتلا به دمانس و بیماری آلزایمر، پیشنهاد دو زبانه شدن اطلاعات و اخبار مرتبط با شبکه بیماری های غیر واگیر دار را دادند تا بتوان بصورت بین المللی در انجمن جهانی آلزایمر نیز آن را مطرح نمود.

در پایان جلسه با توجه به اهمیت طرح بسیج ملی فشار خون که از سوی وزارت بهداشت و دیگر کنشگران سلامت کشور در حال پیگیری است، مقرر گردید که یکی از مفاد مورد توافق در این جلسه ادامه فعالیت جدی هر یک از اعضای شبکه با توجه به امکانات و ظرفیت‌های خود در این طرح باشد. همچنین مطرح شد نشست‌های فصلی شبکه و همایش استانی شبکه در استان مازندران با محوریت بیماری‌های غیر واگیر و عوامل خطر مشترک با مشارکت اعضای شبکه در دستور کار قرار گیرد.

جلسه فوق با پخش کلیپی از وضعیت بیماری آلزایمر در ایران و اقدامات پیشگیرانه و درمانی انجمن  دمانس و آلزایمر ایران در این خصوص به اتمام رسید.

« 1 از 2 »