1399-1-14

برگزاری دوره آنلاین آموزش توازن ذهن و تنفس دیافراگمی (MRDR)

ویژه مراقبین افراد مبتلا به بیماری آلزایمر

با توجه به اثرات در خور اهمیت روش های توازن ذهن و تنفس دیافراگمی (MRDR) که در کنترل و کاهش استرس و تاثیر این روش ها که در تمامی زمینه های سلامت و بهداشت روانی فرد و جامعه داشته، انجمن دمانس و آلزایمر ایران با همکاری آقای دکتر اسلامی دوره آنلاین آموزش توازن ذهن و تنفس دیافراگمی جهت پیشگیری از خستگی جسمی و روحی، و افزایش توانمندی های مراقبین افراد مبتلا به دمانس و بیماری آلزایمر را برنامه ریزی نمود.

اهداف :
1.مدیریت استرس در شرایط استرس زای کنونی که به صورت فزاینده ایی در سطح جهانی به دلیل بروز بیماری کرونا به وجود آمده است.
2. آموزش تنفس درست با استفاده از روش های MRDR به ویژه اثربخشی آن در بازتوانی سیستم تنفسی و در نتیجه عملکرد بهینه سیستم های حیاتی از جمله سیستم ایمنی بدن.


نتایج:
بهبود کیفیت خواب، کاهش استرس، انتقال اکسیژن مناسب به مغز، بهبود حافظه، کنترل و کمک به روند درمان بیماری های تنفسی به ویژه آسم و آلرژی به وسیله بازتوانی سیستم تنفسی و بهبود مشکلات مربوط به ستون فقرات
این دوره آموزشی آنلاین از تاریخ یازدهم الی بیست و چهارم فروردین ماه 1399 به صورت نشست های روزانه طبق برنامه زمانبندی شده برگزار می شود.


روش های توازن ذهن و تنفس دیافراگمی در حوزه های مختلف سلامت و طب مکمل اخیرا در مجامع علمی کشورمان از جمله سومین کنگره بین المللی آسم، آلرژی و ایمیونولوژی، دهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد، همایش یک روزه توازن ذهن و تنفس دیافراگمی (MRDR) از دیدگاه علوم اعصاب توسط مرکز تحقیقات علوم اعصاب، دانشگاه علوم پزشکی ایران و نخستین کنگره ملی پزشکی کوهستان برگزار شده توسط دانشگاه علوم پزشکی ایران و همچنین کاربرد عملی و آموزش روش های MRDR به بیماران مبتلا به اختلالات تنفسی از جمله آسم در دپارتمان ایمینولوژی بالینی و آسم ببمارستان حضرت رسول اکرم (ص)، دانشگاه علوم پزشکی ایران و برگزاری چهار دوره آموزش روش های MRDR به افراد تحت پوشش طرح "حساس" انجمن دمانس و آلزایمر ایران ، همینطور یک دوره آموزش برای کارکنان انجمن آلزایمر ایران و آموزش به مددکاران موسسه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان (محک) توسط دکتر مسعود اسلامی میکروبیولوژیست معرفی و اجرا گردیده است. از دیگر فعالیت های علمی دکتر اسلامی در این زمینه می توان به انتشار مقاله مرتبط با کاربرد روش های MRDR در اختلالات با منشا نورولوژیک که در مجله" تریتا" مرکز تحقیقات علوم اعصاب، دانشگاه علوم پزشکی ایران به صورت آنلاین منتشر شده اشاره داشت.