1402-2-4

پیگیری طرح بازگشت ایمن افراد مبتلا به بیماری آلزایمر

در تاریخ ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ یک جلسه با سرکار خانم دکتر حائری و جناب آقای قلی پور در دفتر ستاد سمن های سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ​تشکیل شد

با توجه به گم شدن افراد مبتلا به بیماری آلزایمر که در مراحل پیشرفته تر ممکن است از منزل خارج شده و نتوانند آدرس خود را به یاد آورند و در جامعه سرگردان خواهند شد. انجمن دمانس و الزایمر ایران بعد از سال ها تلاش و برگزاری جلسات متعدد با نیروی انتظامی و طی دو بار آموزش روسا و همکاران کلانتری های تهران، خدا را شکر در قسمت معاونت اجتماعی فراجا نرم افزار مناسب جهت ثبت مشخصات شخصی و آدرس و شماره تلفن افراد مبتلا که به علت مشکل بیماری آدرس منزل خود را فراموش می نماید، تهیه شده است.

خوشبختانه پیرو برنامه مذکور در تاریخ ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ یک جلسه با سرکار خانم دکتر حائری و جناب آقای قلی پور در دفتر ستاد سمن های سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تشکیل شد، که در آن مقرر گردید که انجمن مشخصات کامل بیماران تحت پوشش را در اختیار معاونت اجتماعی نیروی انتظامی فراجا قرار دهد که در سامانه تهیه شده نسبت شوند و در صورت گم شدن در جامعه سریعاً بتوانند با خانواده فرد مبتلا تماس گرفته و به منزل بازگشت داده شوند.

لذا از همه افراد خانواده که در انجمن پرونده دارند خواهشمند است نسبت به همکاری در این برنامه مسئولین انجمن را یاری نموده و رضایت خود را جهت ثبت مشخصات فرد مبتلا را در سامانه مذکور اعلام فرمائید.

امید است که با اجرای این طرح در آینده کمتر شاهد سرگردانی افراد مبتلا به دمانس و آلزایمر باشیم و هرچه سریعتر این عزیزان به محل زندگی خود بازگردند.