1398-1-25

آموزش مراقبین افراد مبتلا به بیماری آلزایمر

مراقبت از یک فرد مبتلا به بیماری آلزایمر، مشکل و پرچالش است. پذیرش تشخیص بیماری آلزایمر، از دست رفتن بیشتر توانائی ها و بروز اختلالات رفتاری متعدد همزمان با پیشرفت بیماری احتمالا ناراحتی بسیار به همراه خواهد داشت.


گاه حتی ممکن است مراقب احساس تنهائی و درماندگی نموده چراكه با آينده ای نامعلوم مواجه است و احساساتی چون اضطراب، نگرانی، خشم و اندوه در او بیدار شده باشد.


در حال حاضر (2017) حدود 50 میلیون نفر در جهان مبتلا به بیماری دمانس و آلزایمر هستند. اما آنچه موقعیت شما مراقب گرامی را متمایز میسازد امکان دسترسی شما به منابع آموزشی است. چرا که داشتن اطلاعات كافي در مورد بيماري، اولين قدم در جهت افزايش كيفيت زندگي و كسب سلامتي بيشتر شماست. بنابراین به انجمن مراجعه نموده و در دوره های رایگان آموزشی مراقبین(گروههای حمایت کننده) شرکت نمائید.


امید است که با پیوستن شما به گروههای حمایتی و کسب اطلاعات لازم تصویری روشن از بیماری بدست آورید و از قبل خود را برای رویارویی با موقعیتهای جدید آماده سازید و به خاطر بسپارید که تأکید ما همواره بر پیگیری درمان و نیز حفظ ارتباطتان با انجمن آلزایمر ایران است.


عضویت در شبکه مراقبین:

پس از پایان جلسات آموزشی و شرکت در گروه حمایتی، مراقبین می توانند به عضویت شبکه مراقبین درآمده و در تورهای تفریحی و برنامه های آموزشی آن شرکت نمایند.