1398-1-25

آموزش، پژوهش، پیشگیری

آموزش، پژوهش، پیشگیری

در این راستا انجمن آلزایمر ایران در حد توان تلاش نموده است تا با مراکز خدمت رسان ، وزارت بهداشت و درمان – سازمان بهزیستی کشور – مراکز سلامت محور شهرداری ها – صندوق بازنشستگی کشور – وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه های علوم پزشکی و پیراپزشکی ، کانون پرورش فکری کودکان و سازمان های مردم نهاد مرتبط ، برنامه های آموزشی لازم و پژوهش هایی را انجام دهند. لازم به ذکر است که دو طرح ایران یکی آموزش کودکان پنجم دیستان، دیگری آموزش 700 مراقب حرفه ای ، در سطح بین المللی مقام دوم را کسب نموده و موفق به دریافت گواهینامه بین المللی از بنیاد مت لایف و انجمن جهانی آلزایمر گردیده است. ضمنا چندین مقاله در مورد فعالیت ها نیز پذیزفته و بصورت سخنرانی و پوستر در مجامع بین المللی ارائه شده است.

در بخش پیشگیری نیز با انجام طرح حساس (حفظ سلامت افراد سالمند) در دو منطقه انجمن آلزایمر ایران(شهرک اکباتان) و سازمان زنان زرتشتی، سال هاست که فعالیت شده و بیش از 1500 نفر از این فعالیت ها برخوردار گردیده اند.

هم اکنون نیز با مشارکت سازمان بهزیستی کشور، در حال انجام پروژه امکان سنجی، تشخیص زودهنگام و غربالگری در دست انجام می باشد .مسئولین انجمن امید دارند نتایج حاصل از این پروژه موجب بدست آوردن تستGold Standard گردیده و در نهایت تشخیص زود هنگام و کاهش ابتلا و شناخت عوامل خطر را موجب می شود.