گاهی اوقات، در فرد مبتلا به بیماری آلزایمر با افزایش میل جنسی مواجهیم. به این معنا که او بیش از اندازه تمایل به روابط جنسی دارد. فرد مبتلا ممکن است زیاد استمناء کند و یا سعی کند دیگران را اغوا کند. این رفتارها، علایم بیماری اند و همیشه به این معنا نیستند که فرد می خواهد رابطه جنسی داشته باشد. برای تطابق با افزایش میل جنسی، سعی کنید به فرد مبتلا توجه و اطمینان خاطر بیشتری بدهید.

شما ممکن است با نوازش، بغل کردن، بوسیدن و توجه، به نیازهای حسی او پاسخ دهید. در فرهنگ ما در مورد استمناء و اعمالي از این دست، احساس انزجار شديدي وجود دارد و آزاردهنده است. اما به خاطر داشته باشيد که چنين رفتارهایي تنها به علت آسيب دیدن مغز رخ مي دهد. فرد مبتلا، تنها كاري را انجام مي دهد كه از آن احساس لذت مي كند، او آداب اجتماعي را فراموش كرده است.

در اینگونه مواقع، سعي كنيد كه واكنش ناگهاني نشان ندهيد زيرا ممكن است باعث ايجاد رفتار ناگوار و فاجعه آميز شود. با ملايمت، فرد را به يك مكان خلوت هدايت كنيد. سعي كنيد كه حواسش را با انجام كاري ديگر منحرف كنيد. يا اگر مشغول لمس اندام تناسلي است شيء ديگري را به دست او بدهيد. گاهي اوقات ممكن است فرد مبتلا دخترش را به جاي همسرش اشتباه بگيرد و به او پيشنهادات نامناسبي بدهد. گرچه بسيار وحشتناك است اما، اين پيشنهاد يك رفتار نامشروع (رابطه جنسي با محارم) نيست. دختران معمولا شبيه به دوران جواني مادرانشان هستند. فرد آشفته حال ممكن است آن دوران را بسيار واضح تر از زمان حال به ياد آورد. اگر اين مسئله اتفاق افتاد به آرامي او را به اتاقش هدايت كرده و واكنش ناگهاني نشان ندهيد. در مورد صحبت نمودن با پزشك راجع به مسايل جنسي فرد مبتلا، ترديد نكنيد. وی راهكارهايی در اين زمينه به شما ارائه خواهد داد. برخی افراد برای کنترل رفتارشان به دارو نیاز دارند.

چند پیشنهاد برای تطابق با تغییرات به وجود آمده در رفتارهای جنسی:

  • برای گذراندن وقت با یکدیگر، راه هایی جدید پیدا کنید.
  • بر روش های دیگر ابراز احساسات تمرکز کنید. برخی مراقبین متوجه می شوند که با گرفتن دستان فرد مبتلا و یا در آغوش گرفتن وی در بستر، نیازهایشان برای ارتباط جنسی کاهش می یابد.
  • روش های دیگر ارتباط و برآورده کردن نیازهای جنسی، مانند لمس کردن، ماساژ، بغل کردن و رقصیدن را امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر